Postřehy Hlavní vedoucí

10.07.2016 13:53

Milí rodiče,

hlásí se vám Hlavní vedoucí Lenočka.
Protože se nám úspěšně naplnil plný počet účastníků, chtěla bych vám připomenout některé věci, které ještě možná nevíte.

To nejdůležitější v součásné chvíli:
Odjezd z Lutína 30.7.2016 ve 12:00, sraz v 11:30 - u staré brány do Sigmy na straně k parku
Odjezd z Olomouce 30.7.2016 ve 12:30, sraz v 12:15 - na Tržnici

Příjezd do Olomouc 13.8.2016 cca ve 13:30 - na Tržnici
Příjezd do Lutína 13.8.2016 cca ve 14:00 - stejné místo jako při odjezdu.

Teď přichází technická část, vy, co s námi vaše děti jedou poněkolikáté se nezlobte, ale pro jistotu si to také přečtěte. :-) Nezapomeňte dětem nechat potvrdit formulář Potvrzení lékaře. Fyzicky u toho vaše dítě být nemusí, ale jiný lékař než ten u kterého má dítě kartu mu ho nedá, proto nečekejte na poslední chvíli. I doktoři mívají dovolenou. Taky potřebujeme průkazku zdravotní pojišťovny, bude uložena u zdravotnice a po táboře vrácena.
Další je "Potvrzení o bezinfekčnosti" - vyplňujete vy a je to o tom, že potvrzujete že dítě je v pořádku a navíc nepřišlo do styku s někým, kdo má infekční nemoc, i když se u něj ještě nic neprojevilo. Vyplňuje se nejlépe v den odjezdu, nejdéle den předem. A bez tohoto papíru dítě nemůžeme vzít.
Jestliže dítě bere nějaké léky trvale, podepište mu prosím obaly nebo i lahvičky jeho celým jménem a dejte do sáčku, který odevzdáte u nástupu. Vaše dítě si samo nesmí žádný lék po dobu tábora brát, i když to doma dělá. Máte-li potřebu sdělit nějakou důležitou věc týkající se vašeho dítka (třeba nějakou změnu oproti přihlášce), napište to prosím do Nástupního listu, není v mé moci si zapamatovat všechny informace o 35 dětech, které se na mne chrlí při odjezdu ze všech stran. I když bych chtěla.:-)
Co se týká jídla na první svačinu, nedávejte dětem věci jako jogurt nebo co se lehce zkazí. Nápoje nesycené, neb to za prvé nedovoluje hygiena a za druhé v horku to pění a bouchá.

Seznam věcí najdete zde.
...a věřte, že všechny položky jsou důležité. Aby se nám nestalo, jako se stává, když jedeme na víkendovky nebo zimní tábor, že máme daný seznam, neb my, jako organizátoři víme, co plánujeme v programu a nějaká maminka se prostě rozhodne, že tohle nebo tamto není důležité. A dítě je pak v háji neb si nemůže zahrát nějakou hru, nebo zmokne, protože (třeba) pláštěnku ze seznamu nemá a o deštník se ve vlaku přerazí při vystupování. Co je v KPZ tam najdete také. Důležité jsou boty, už jsme měli dítě, které mělo botasky, které se rozpadly hned druhý den a pak mělo jen takové ty gumové nazouváky a navíc nohy plné puchýřů už z domu a co si to dítě muselo vytrpět bolestí si ani nejde představit. Navíc, dejte pozor, aby měly děti boty funkční a dost velké, tzn, ty boty, které mělo ještě na jarní škole v přírodě mu už nemusejí být. Stává se a máme to ověřeno léty praxe, že dítěti na táboře noha poroste a najednou v nich nemůže chodit. Jsou vhodné boty do vody, protože tábor je na břehu řeky a děti se budou určitě v ní i koupat a jsou tam kameny.
Důležitá je asi deka, protože ve vybavení tábořiště (máme ho pronajaté) ji nevedou. Mnohým dětem bývá v noci zima, ať už z nezkušenosti spaní ve stanu, nebo jsou přirozeně zimomřivější. Proto vás prosíme, abyste svým dětem nějakou (stačí u Vietnamců) pořídili jestliže si myslíte, že ji užijí. Kdo s námi jedete poprvé, nedávejte dětem jako jídelní nádobí sklo, ale stačí plastová (pevný plast) miska, ešus (nekupujte zbytečně nový), ale podepište vše.
Kšiltovka, slamák, klobouk prostě něco na hlavu, je nutností. Letos je novinkou reflexní vesta nebo pásky neboť platí nový Zákon o pohybu osob večer mimo obce a nás se to týká, tak je prosím vybavte. Vesty pro dospěláky nejsou nejvhodnější pro malé postavy, tak buď dětské (v pracovních oděvech nejsou drahé) nebo na každou nohu jeden pásek. Dejte dětem i náhradní monočlánky do baterek, neb zvlášť ty menší, mají tendence svítit i ve dne a monočlánky jsou drahé, každý den také nejezdíme nakupovat.
Menším dětem dejte raději dvě pláštěnky, nevěřili byste, co jsou s ní schopni dělat. Jo, a taky aspoň o číslo větší. Zkuste si doma jednoduchý test. Namočte trochu mikinu nebo větrovku dítěte (protože přece je legrace napřed párkrát proběhnout tábor jen tak a pak teprve si milostivě vzít pláštěnku) :-) a pak na ni navlékejte pláštěnku. Až to půjde hladce, je to správná velikost. Měli jsme před několika lety 10 dnů trvale déšť a zimu, tak vím o čem mluvím.
Stejně tak naučte prosím své děti používat repelent, protože pokud teprve na táboře drží v ruce tento spray, často netuší z jaké vzdálenosti a kolik má šplíchat. Zničená celta na stanu (častý nechtěný cíl hned po očích souseda) stojí 3500 kč.

Jestli vám zaměstnavatel přidá nějakou kačku, ozvěte se, dáme vám potvrzení. Kdyby se stalo, že jsme to někomu už slíbili a nestihli vystavit, ozvěte se prosím také. Potvrení pro Pojišťovnu dáváme také, ale oni to vesměs chtějí až po proběhlém táboře.

Na tábor je zakázáno
- brát vyšší finanční částky - tak 200 by mělo stačit, cennosti (řetízky, prstýnky, náramky - ztráty nenahrazujeme)
- elektronika, mobily, hodinky a budíky (rádio, magnetofon, disk/walk/MP3man ani elektronické hry - na táboře není elektřina, když prší, je vlhko, což není vhodné pro elektroniku a vůbec, děcka se o své věci málokdy umí postarat !!!)
- zbraně, výbušniny (včetně zábavné pyrotechniky)
- cigarety, alkohol a energetické nápoje (jsou ze zákona až od 15 let, což spousta rodičů netuší).

A pak taky prosím, kapesné dejte dětem v mincích, protože dřív než na celodenním výletě, si mohou nakoupit u mně v "trafice". V místních obchodech je to vše hrozně předražené (jako bývá na dědinách, kde není konkurence). Já pro ně kupuju za nižší cenu třeba v Lidlu, Bille a tak, v Zábřehu a pak prodávám za cenu nákupu, ale nejsem banka a nemám drobné na 40 dvoustovek. Dejte jim klidně i malé mince, nejen 50 ti kačky. Děkuji

Mapu a souřadnice našeho tábořiště dostanete při odjezdu s pokyny k Návštěvnímu dni.

Moje bezpečnostní okénko je pro dnešní den u konce. Nepíšu tyhle řádky proto, že bych podceňovala vaše děti, nicméně někdy s ostatními vedoucími nestačíme zírat, co některé děti dokáží, ač na to nevypadají. V dobrém i tom horším. Jestliže vás něco zajímá, mrkněte na naše webové stránky nebo případně se ozvěte na můj telefon 603 214 518 či mejl lenocka@lutin.cz.

Příští týden odjíždí na Školení nových vedoucích naši instruktoři, aby se o vaše děti starali samí náležitě poučení lidi. Také doufám, že kdyby nedejbože někdo onemocněl na poslední chvíli a nemohl jet s námi, tak nám to dáte co nejdříve vědět, ať u nástupu nečekáme třeba půl hodiny a on nikdo nedorazí. Stává se to sem-tam a navíc jsou vždycky záhadně vypnuté telefony. Tož tak...

Čas se krátí a už se moc těšíme. Děkuji za pochopení a spolupráci.

Lenočka